Şifa Bitkileri

Balın Cilde Mucizevi Faydaları

03.12.2020
101
Balın Cilde Mucizevi Faydaları

Yağlı Ciltler için Süt ve Bal Yüz Maskesi

½ fincan organik bal
½ fincan süt
Bal ve sütü bir kasede karıştırın. Çırpın. Cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Su ile yıkayın. Günde bir kez teklarlayın.

Süt ve bal cildinizi temizler ve besler. Her ikisinin de cildiniz üzerinde nemlendirici etkisi vardır ve cildi aydınlatır.

Yağlı Ciltler için Bal ve Muz Yüz Maskesi

1 çay kaşığı bal
½ muz
Muzu bir kasede ezin. Balı ekleyip karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın. Haftada iki veya üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Muz ve balın cildiniz üzerinde nemlendirici etkisi vardır ve onu zararlı serbest radikallerden korur. Balın antibakteriyel özelliği cildinizde bakteri oluşumunu engeller.

Cilt için Bal, Şeker ve Badem Yüz Maskesi

1 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı organik bal

Bir kapta şeker ve balı karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Ilık suyla yıkayın. Haftada bir kez tekrarlayabilirsiniz.

Şeker yüzünüzdeki tüm ölü deri hücrelerini gidermeye yardımcı olur ve bal onu besler ve pürüzsüzleştirir.

Açık Gözenekler İçin Bal ve Yulaf Ezmesi Yüz Maskesi

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
1 yemek kaşığı bal

Yulaf ezmesini bir blendere koyun ve toz haline getirin. Bir kase alın ve bal ve yulaf ezmesi tozunu karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Ilık suyla yıkayın. Haftada birkez tekrarlayabilirsiniz

Yulaf ezmesi ve balın harika iyileştirici özellikleri vardır. Her ikisi de antioksidanlarla doludur, cildinizi besler ve iltihabı uzak tutar.

Cildinizi Gençleştirmek İçin Bal ve Zeytinyağlı Yüz Maskesi

1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı bal
½ yemek kaşığı limon suyu

Zeytinyağını biraz ısıtın. Üzerine bal ve limon suyu ilave edip karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla ve ardından soğuk suyla yıkayın. Haftada iki veya üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Zeytinyağı ve bal, küçülen gözeneklerde harikalar yaratırken, limon cildi temizler ve canlandırır.

Cilt için Bal, Salatalık ve Süt Yüz Maskesi

½ salatalık (küçük parçalar halinde kesilmiş)
1 çorba kaşığı süt
1 yemek kaşığı bal

Salatalık parçalarını bir blendere koyun ve kaba bir hamur yapın. Süt ve balı salatalık ezmesi ile karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın.
30 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Günde iki veya üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Bu yüz maskesi özellikle akne eğilimli ve yağlı ciltler için faydalıdır. Cildi yatıştırır, iltihabı tedavi eder ve derinlemesine temizler.

Cilt için Bal ve Zerdeçal Yüz Maskesi
½ çay kaşığı zerdeçal tozu
1 çorba kaşığı organik bal

İki malzemeyi bir kasede karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın. Haftada iki veya üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Zerdeçal, akne tedavisi, iltihabı hafifletme ve cildi aydınlatmasıyla bilinir. Bu yüz maskesi, cilt enfeksiyonları, yaralar ve diğer tüm sorunlar için mükemmel bir ev ilacıdır.

Yağlı Cilt İçin Bal ve Yumurta Yüz Maskesi

1 yumurta akı
½ çay kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu

Limon suyunu ve yumurta akını bir kapta köpürene kadar çırpın. Karışıma bal ekleyin ve yüzünüze uygulayın. Kurumasını bekleyin ve sonra yıkayın. Haftada bir veya iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Limon, cildinizi temizleyen ve gözenekleri küçülten sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir, böylece aşırı yağ salgılanmasını kontrol eder. Bal cildinizi pürüzsüzleştirir ve yumurta beyazı tonlar.

Yağlı Ciltler İçin Bal ve Limon Yüz Maskesi

1 çorba kaşığı organik bal
½ limon

Limonu balın içine sıkın ve iyice karıştırın. Yüzünüzün her yerine uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın. Haftada iki veya üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Limon, ölü cilt hücrelerini cildinizden çıkarır, balın antibakteriyel özellikleri varken sivilce ve siyah noktaları temizler. Bu yüz maskesi, düzenli kullanımla cildi aydınlatır.

Cilt için Bal ve Lor Yüz Maskesi

1 tatlı kaşığı bal
1 çorba kaşığı lor
Bir tutam hindistan cevizi

Bir kase alın ve loru içine koyun. Bal, hindistan cevizi ve tarçını karıştırıp iyice karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Kurumaya bırakın ve sonra yıkayın. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Lor, cildinizi temizleyen ve cildinizi aydınlatan laktik asit içerir. Bal cildinizi nemlendirir ve tüm bakteri ve mikropları öldürür. Tarçın cildinizi detoksifiye ederken küçük hindistan cevizi ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.

Akne Tedavisi İçin Ballı Tarçınlı Yüz Maskesi

1 tatlı kaşığı toz tarçın
1 yemek kaşığı bal

Tarçın tozunu balla karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve maksimum 20 dakika bekletin. Yıkayın. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Hem bal hem de tarçın antibakteriyeldir ve sivilce ve sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Bu yağlı ciltler için gerçekten faydalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.