Şifa Bitkileri

Domates Çorbası’nı Bir de Bizden Okuyun

Domates Çorbası’nı Bir de Bizden Okuyun

Her bir kase domates çorbası, sağlık için oldukça faydalı olan çeşitli besinlerle kaynar. Sizi sağlıklı ve zinde tutabilecek E, A, C, K vitaminleri, temel mineraller ve antioksidanlar içerir.

Domates Çorbasının Faydaları Nelerdir?

K vitamini domates çorbası ve kalsiyum mevcut sağlıklı kemikler almanıza yardımcı olabilir. Domates çorbasındaki likopen kemik kütlesini iyileştirerek osteoporozla savaşır. Düzenli olarak domates çorbası tüketmek kan TNF alfa düzeylerini% 34 oranında düşürür. Likopen eksikliği kemiklerdeki oksidatif stresi artırabilir ve dokularda istenmeyen değişikliklere neden olabilir. Yemek saatlerinde düzenli olarak domates çorbası yaparak bu sorunları uzak tutabilirsiniz!

Domates çorbasındaki yüksek C vitamini seviyeleri arteriyel koruma sağlar. Kalbi güçlendirir ve atardamar tıkanması, felç gibi hastalıklardan korur. Kan damarlarındaki yağ birikimini azaltarak kötü kolesterolü düşürür. Domates çorbası ayrıca kandaki trombosit hücrelerinin kümelenmesini de önler.

Domates çorbasındaki selenyum kan dolaşımını hızlandırarak kansızlığı önler. Domates çorbasının harika faydalarından biri! Bir porsiyon domates çorbası, günlük önerilen 7 mikrogram selenyum sağlar.

Domates çorbasındaki yüksek bakır konsantrasyonları sinir sistemini güçlendirir. Potasyum, sinir sinyallerinin iletilmesine yardımcı olur. Bütün bunlar zihinsel sağlığınızın birinci sınıf kalmasını sağlar.

Domates çorbası mükemmel bir A vitamini ve C vitamini kaynağıdır. A vitamini doku gelişimi için gereklidir. Yenidoğan hücrelerinin genlerini aktive ederek olgun bir dokuya dönüşmesine yardımcı olur. Bir kase domates çorbası, günlük önerilen A vitamini değerinin % 16’sını sağlar . Sağlıklı tendonları ve bağları korumak için C vitamini gereklidir. Domates çorbası, günlük önerilen C vitamini değerinin % 20’sini sağlar. Bu nedenle, günde bir kase dolusu domates çorbası, vücudu sağlıklı tutmaya kesinlikle yardımcı olabilir.

Domates çorbası, zeytinyağı ile hazırlandığında kilo vermeye yarar. Kilo verme diyeti yapanlar için oldukça faydalı olabilir . Sizi daha uzun süre tok tutan su ve lif bakımından zengindir. Diyet yapanlar, vücuttaki kalori ve yağ birikintilerini yakmak için domates çorbası önermektedir.

Domates çorbası, hem erkeklerde hem de kadınlarda kanser olasılığını önlemeye yardımcı olabilecek likopen ve karotenoid gibi antioksidanlar içerir. Domates çorbasındaki yüksek antioksidan seviyeleri oksidatif stresi ve kronik iltihabı azaltır. Haftada üç kez domates çorbası tüketmek meme, prostat ve kolon kanserini önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca vücudu mide ve kolorektal kanserden korur.

Domates çorbası, diyabetik bir hastanın diyetine mükemmel bir katkı olabilir. Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olan bir mineral olan krom içerir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.