Şifa Bitkileri

Kuru Fasulye Enerjiyi Artırıyor

25.11.2020
223
Kuru Fasulye Enerjiyi Artırıyor

Kuru fasulye, lif ve manganez ve folat gibi diğer besinler ile doludur. Ayrıca protein, B1 vitamini, magnezyum ve bakır içerirler.

Kuru Fasulyenin Faydaları Nelerdir?

Kalp Hastalığı Riskini Azaltır

Araştırmalar, kuru fasulye tüketiminin iyi HDL kolesterol düzeylerini yükseltebileceğini gösteriyor. Kuru fasulyedeki folat, homosistein seviyelerini düşürür. Ayrıca kan damarlarını gevşeten ve kan basıncını düşüren magnezyum açısından da zengindirler.

Kuru fasulyedeki lif, kolesterol seviyelerini düşürür ve sağlıklı bir kalbin yolunu açar.

Kuru Fasulye Enerjiyi Artırıyor

Kuru fasulyedeki folat iyi bir enerji kaynağı olabilir. ve Kuru fasulyedeki bol bulunan lif, yiyecekleri verimli bir şekilde enerjiye dönüştürmeye yardımcı olur.

Hafızayı Güçlendirir

Kuru fasulyenin içerdiği folat beyin sağlığına ve hafızaya harika bir şekilde katkıda bulunur. Ayrıca bilişsel işlevde rol oynayan B1 vitamini de var. Bu vitamin, temel bir nörotransmiter olan asetilkolinin sentezi için çok önemlidir. Bu nörotransmiterin eksikliği, Alzheimer ve yaşa bağlı bilişsel düşüşe neden olabilir. Folat eksikliği de Alzheimer ve Parkinson ile ilişkilendirilmiştir.

Diyabet Tedavisine Yardımcı Olur

Kuru fasulye diyabet tedavisine iki şekilde yardımcı olur. Birincisi, düşük glisemik indeksleri var. ve ikincisi, içlerindeki lif kan şekerini düşürmeye yardımcı olur. Lif içindeki protein de bu konuda yardımcı olur, kan şekeri seviyelerini kontrol altında tutar ve yüksek kan şekeri seviyesine sahip bireyleri rahatsız eden yorgunluğu ortadan kaldırır.

Kuru fasulyedeki lif sizi tok tutar, bu da daha önce yaptığınız kadar yemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu, daha az karbonhidrat alımı ve sonuç olarak kan dolaşımında daha az glikoz anlamına gelebilir.

Kuru Fasulye Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Fasulye düşük kalorilidir ve lif bakımından yüksektir, bu yüzden kilo verme diyetine harika bir katkı olabilirler. İçerdikleri proteinler ve dirençli nişasta ayrıca iştahı kontrol etmeye ve aşırı yemeyi caydırmaya yardımcı olur, sonuçta kilo kaybına katkıda bulunur.

Vücut Geliştirmeye Yardımcı Olur

Kuru fasulye, harika protein ve lif kaynaklarıdır. Aynı zamanda kas büyümesi için önemli olan uygun insülin tepkisini sürdürür. Lif ayrıca vücut geliştiriciler tarafından sıklıkla alınan çeşitli besin maddelerinin emilimine de yardımcı olur.

Cilt Sağlığını İyileştirir

Kuru fasulyedeki bakır bir antioksidan görevi görür ve cilt sağlığını iyileştirir. Erken yaşlanma belirtilerine neden olabilecek serbest radikallerle savaşır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.